Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Problemy społeczeństwa polskiego - patologie społeczne. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Obraz współczesnego społeczeństwa polskiego jest pod pewnymi względami wyjątkowy – wyjątkowe były niektóre z czynników, które ten obraz kształtują. Długie lata rządów socjalistycznych i gospodarki centralnie sterowanej odcisnęły wyraźne piętno na społeczeństwie polskim. To piętno jest tak wyraźne, że przez ostatnie dwadzieścia lat zdążyliśmy się zmienić tylko częściowo. Do dziś spotkać można pewne zachowania, postawy i opinie, które były wynikiem prób przystosowania się do lat PRL-u. Jednak poza tymi problemami, społeczeństwo polskie mierzy się także z innymi (bardziej materialnymi), m.in.: z alkoholizmem, bezrobociem, z przemocą.

Alkoholizm jest poważnym problemem Polaków. Ze względu na niepewną sytuację na rynku pracy, problemy rodzinne itp. Polacy często sięgali (i sięgają) po alkohol. Wyładowują w ten sposób swoje frustracje i zawiedzione nadzieje – kończy się to często uzależnieniem, które prowadzić może do zwolnień z pracy, problemów ze zdrowiem, ubóstwa czy zniszczenia więzi rodzinnych. Jedne z ostatnich wyników badań wskazują na fakt, że choć w Polsce spożycie alkoholu nadal jest wysokie, to zmniejsza się ilość spożywanej wódki na rzecz piwa i wina. Są to...

Podobne wypracowania