Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

UA - Unia Afrykańska - działania, cele, organy

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Unia Afrykańska (nazwa skrótowa UA) to bardzo ważna międzynarodowa organizacja, która obejmuje wszystkie państwa afrykańskie (jedynie Maroko nie wchodzi w składa Unii). Ta jednostka organizacyjna odegrała niezwykle ważną rolę w integrowania państw afrykańskich oraz miała niebagatelny wpływa na ich rozwój.

Unia Afrykańska została powołana 9 lipca 2002 roku. Miała funkcjonować w zastępstwie Organizacji Jedności Afrykańskiej, która wyczerpała swoje możliwości, a Afryka pilnie potrzebowała innych rozwiązań organizacyjnych. Unia Afrykańska ma charakter polityczny, militarny oraz gospodarczy. Założeniem tej instytucji była realizacja planu panafrykanizmu, czyli ruchu narodowego, podkreślającego odrębność ludów Afryki. Członkowie Unii zajęli się przede wszystkim walką o polepszenie życia afrykańskich ludzi i przestrzeganiem ich podstawowych praw. Miało to związek z wprowadzeniem demokracji i szerzeniem idei wspólnego dobra.

Unia zajmowała się także sprawami ekonomicznymi. Członkowie organizacji edukowali władców państw w kwestii handlu. Próbowali pokazać, jak cenne jest handlowanie w obrębie państw afrykańskich, pozwala to bowiem na rozwój i wzbogacanie się. Innym, bardzo ważnym zadaniem, jakie wyznaczyła sobie...

Podobne wypracowania