Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Próba Abrahama – jak oceniasz postępowanie Abrahama? Relacje między człowiekiem a Bogiem - interpretacja

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Historia zawarta w Księdze Rodzaju Starego Testamentu opowiada o dziejach protoplasty rodu Izraela.

Abraham był już sędziwym, stuletnim człowiekiem, kiedy za wieloletnie starania, aby mieć dzieci, on i jego żona Sara zostali wynagrodzeni synem. Para była bardzo szczęśliwa i darzyła wielką miłością swego ukochanego jedynaka, któremu dała na imię Izaak. Kiedy chłopiec był już dość duży, a cała rodzina żyła w szczęściu i spokoju, wtedy Bóg postanowił wystawić Abrahama na próbę wiary. Jahwe zażądał od swego sługi, by ofiarował mu to, co ma najcenniejsze, czyli złożył w ofierze jedynego i wyczekiwanego przez całe życie Izaaka. Mężczyzna nie zawahał się ani przez chwilę w swym posłuszeństwie. Udał się zgodnie z rozkazem na górę Moria, by dać Bogu świadectwo swej wiary. Zbudował ołtarz, w którym umieścił wzięte ze sobą drwa, związał syna i położył na nich. Gdy wyciągał już rękę z nożem, który miał uśmiercić chłopca, Anioł Pański powstrzymał go przed ugodzeniem.    

Bohater takim czynem udowodnił Bogu, że jego postępowanie jest odzwierciedleniem wielkiej miłości do niego oraz ufności, jaką w nim pokładał. Abraham wiedział, że to Bóg jest sprawcą jego szczęścia, ponieważ obdarzył do synem, gdy starania całego...

Podobne wypracowania