Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Nancy Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” - bohaterowie. Charakterystyka

W powieści „Stowarzyszenie umarłych poetów” ukazani zostali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele męskiej akademii. Autorka, która książkę na podstawie scenariusza filmowego (autor scenariusza: Tom Schulman, reżyser filmu: Peter Weir) przedstawiała postaci naprawdę różne, które współtworzą bogate środowisko szkolne.

Najważniejszym bohaterem jest niewątpliwie profesor Keating. Kiedyś sam uczniem tej szkoły, natomiast teraz wstąpił w szeregi pedagogów. Nauczyciel jest nieco zwariowany, odrobinę ekscentryczny, a także ma wielką pasję do literatury i uwielbia uczyć. Do swoich uczniów podchodzi indywidualnie, bierze pod uwagę ich zainteresowania oraz możliwości. Keating jest nauczycielem z powołania, kocha młodzież i literaturę, a za cel stawia sobie zaszczepienie w swoich uczniach miłości do poezji i sztuki. Organizuje więc koło teatralne, uczy analizować wiersze, zachęca do czytania. W młodości uczestniczył w spotkaniach Stowarzyszenia Umarłych Poetów – teraz, kiedy jego wychowankowie chcą przywrócić je do życia, jest naprawdę dumny. Keating w nauczaniu stosuje dosyć nietypowe metody, przemawia do uczniów stojąc na biurku, nakazuje im wyrywać kartki z podręcznika. Jest kochany przez chłopców, ale nierozumiany przez innych członków grona pedagogicznego. Jego historia jest smutna, musi odejść ze szkoły po samobójstwie jednego z uczniów.

Neil Perry to jeden z uczniów profesora Keatinga. To chłopiec sympatyczny, miły, lubiany przez kolegów. Dzięki niemu zostaje powtórnie założone Stowarzyszenie – uczeń stara się dowiedzieć o nim jak najwięcej i pragnie je wskrzesić. Neil to wrażliwy, kochające sztukę nastolatek. Uwielbia poezję i teatr. Chętnie czyta dramaty i bierze udział w scenicznych wystąpieniach. Ale rodzicie nie akceptują jego wyboru, zabraniają mu występów i poświęcania czasu na teatr. Po spektaklu, w którym zagrał chłopiec, ojciec postanowił zabrać go z akademii. Wtedy Neil popełnia samobójstwo.

Todd Anderson to nieśmiały i zamknięty w sobie uczeń. Ciężko mu otworzyć się przed innymi ludźmi, jednak koledzy lubią go i chętnie mu pomagają. Chłopiec nie wierzy w siebie, ale dzięki profesorowi Keatingowi zaczyna doceniać swoje umiejętności, postanawia nawet tworzyć wiersze. Okazuje się, że jest wspaniałym poetą i ma naprawdę ogromny talent. Todd po oskarżeniu ukochanego nauczyciela najbardziej niezłomnie stoi w jego obronie. Uważa, że ten nauczyciel to prawdziwy pedagog i zasługuje na docenienie.

Ważnymi bohaterami byli również profesor Nolan, przeciwieństwo Keatinga, człowiek surowy i zasadniczy, który chciał pozbyć się dziwaka ze swojej placówki. Natomiast Knox to wrażliwy i zakochany w pięknej dziewczynie uczeń. Nie może zapomnieć o swojej ukochanej, ucieka z zajęć, śledzi ją i jej narzeczonego. Zostaje przez niego nawet pobity. Ale nigdy nie przestaje wierzyć, że marzenia mogą się spełnić.

Podobne wypracowania do Nancy Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” - bohaterowie. Charakterystyka