Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Nancy Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” - bohaterowie. Charakterystyka

W powieści „Stowarzyszenie umarłych poetów” ukazani zostali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele męskiej akademii. Autorka, która książkę na podstawie scenariusza filmowego (autor scenariusza: Tom Schulman, reżyser filmu: Peter Weir) przedstawiała postaci naprawdę różne, które współtworzą bogate środowisko szkolne.

Najważniejszym bohaterem jest niewątpliwie profesor Keating. Kiedyś sam uczniem tej szkoły, natomiast teraz wstąpił w szeregi pedagogów. Nauczyciel jest nieco zwariowany, odrobinę ekscentryczny, a także ma wielką pasję do literatury i uwielbia uczyć. Do swoich uczniów podchodzi indywidualnie, bierze pod uwagę ich zainteresowania oraz możliwości. Keating jest nauczycielem z powołania, kocha młodzież i literaturę, a za cel stawia sobie zaszczepienie w swoich uczniach miłości do poezji i sztuki. Organizuje więc koło teatralne, uczy analizować wiersze, zachęca do czytania. W młodości uczestniczył w spotkaniach Stowarzyszenia Umarłych Poetów – teraz, kiedy jego wychowankowie chcą przywrócić je do życia, jest naprawdę dumny. Keating w nauczaniu stosuje dosyć nietypowe metody, przemawia do uczniów stojąc na biurku, nakazuje im wyrywać kartki z podręcznika. Jest kochany przez...

Podobne wypracowania