Nancy Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” - bohaterowie. Charakterystyka
JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!
- 4914 wypracowanie - Język polski
- 1594 wypracowanie - WOS
- 2021 wypracowanie - Historia
- 787 wypracowanie - Religia
- 528 wypracowanie - Język angielski
- 58 wypracowanie - Język niemiecki
W powieści „Stowarzyszenie umarłych poetów” ukazani zostali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele męskiej akademii. Autorka, która książkę na podstawie scenariusza filmowego (autor scenariusza: Tom Schulman, reżyser filmu: Peter Weir) przedstawiała postaci naprawdę różne, które współtworzą bogate środowisko szkolne.
Najważniejszym bohaterem jest niewątpliwie profesor Keating. Kiedyś sam uczniem tej szkoły, natomiast teraz wstąpił w szeregi pedagogów. Nauczyciel jest nieco zwariowany, odrobinę ekscentryczny, a także ma wielką pasję do literatury i uwielbia uczyć. Do swoich uczniów podchodzi indywidualnie, bierze pod uwagę ich zainteresowania oraz możliwości. Keating jest nauczycielem z powołania, kocha młodzież i literaturę, a za cel stawia sobie zaszczepienie w swoich uczniach miłości do poezji i sztuki. Organizuje więc koło teatralne, uczy analizować wiersze, zachęca do czytania. W młodości uczestniczył w spotkaniach Stowarzyszenia Umarłych Poetów – teraz, kiedy jego wychowankowie chcą przywrócić je do życia, jest naprawdę dumny. Keating w nauczaniu stosuje dosyć nietypowe metody, przemawia do uczniów stojąc na biurku, nakazuje im wyrywać kartki z podręcznika. Jest kochany przez chłopców, ale nierozumiany przez innych członków grona pedagogicznego. Jego historia jest smutna, musi odejść ze szkoły po samobójstwie jednego z uczniów.
Neil Perry to jeden z uczniów profesora Keatinga. To chłopiec sympatyczny, miły, lubiany przez kolegów. Dzięki niemu zostaje powtórnie założone Stowarzyszenie – uczeń stara się dowiedzieć o nim jak najwięcej i pragnie je wskrzesić. Neil to wrażliwy, kochające sztukę nastolatek. Uwielbia poezję i teatr. Chętnie czyta dramaty i bierze udział w scenicznych wystąpieniach. Ale rodzicie nie akceptują jego wyboru, zabraniają mu występów i poświęcania czasu na teatr. Po spektaklu, w którym zagrał chłopiec, ojciec postanowił zabrać go z akademii. Wtedy Neil popełnia samobójstwo.
Todd Anderson to nieśmiały i zamknięty w sobie uczeń. Ciężko mu otworzyć się przed innymi ludźmi, jednak koledzy lubią go i chętnie mu pomagają. Chłopiec nie wierzy w siebie, ale dzięki profesorowi Keatingowi zaczyna doceniać swoje umiejętności, postanawia nawet tworzyć wiersze. Okazuje się, że jest wspaniałym poetą i ma naprawdę ogromny talent. Todd po oskarżeniu ukochanego nauczyciela najbardziej niezłomnie stoi w jego obronie. Uważa, że ten nauczyciel to prawdziwy pedagog i zasługuje na docenienie.
Ważnymi bohaterami byli również profesor Nolan, przeciwieństwo Keatinga, człowiek surowy i zasadniczy, który chciał pozbyć się dziwaka ze swojej placówki. Natomiast Knox to wrażliwy i zakochany w pięknej dziewczynie uczeń. Nie może zapomnieć o swojej ukochanej, ucieka z zajęć, śledzi ją i jej narzeczonego. Zostaje przez niego nawet pobity. Ale nigdy nie przestaje wierzyć, że marzenia mogą się spełnić.
Podobne wypracowania do Nancy Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” - bohaterowie. Charakterystyka
- Stefan Żeromski „Ludzie bezdomni” - opracowanie książki
- Małgorzata Musierowicz „Kwiat kalafiora” - opracowanie książki
- Problem bezdomności - na podstawie lektury i własnych przemyśleń - Stefan Żeromski „Ludzie bezdomni”
- Rudyard Kipling „Księga Dżungli”- prawo Dżungli - opis
- Tomasz Judym jako pozytywista i romantyk - Stefan Żeromski „Ludzie bezdomni”
- Jan Twardowski „Trochę plotek o świętych” - interpretacja i analiza wiersza
- Wanda Chotomska „Legenda o Popielu i Mysiej Wieży” - opracowanie legendy
- Obraz Warszawy w „Ludziach bezdomnych” - Stefan Żeromski „Ludzie bezdomni”
- Maria Kownacka „Kajtkowe przygody” - bohaterowie. Charakterystyka
- Nancy Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” - opracowanie książki
- Witold Gombrowicz „Ferdydurke” - czas i miejsce akcji utworu. Opracowanie
- Juliusz Słowacki „Kordian” - czas i miejsce akcji utworu. Opracowanie
- Bolesław Leśmian „Anioł” - interpretacja i analiza wiersza
- Bolesław Leśmian „Gdym spotkał ciebie” - interpretacja i analiza wiersza
- Bolesław Leśmian „Kochankowie” - interpretacja i analiza wiersza
- Bolesław Leśmian „Odjazd” - interpretacja i analiza wiersza
- Bolesław Leśmian „Szczęście” - interpretacja i analiza wiersza
- Bolesław Leśmian „Wiosna” - interpretacja i analiza wiersza
- Zygmunt Krasiński „Nie-boska komedia” - geneza utworu
- Bolesław Leśmian „Łąka” - interpretacja i analiza