Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Paweł - życie i nauczanie św. Pawła na podstawie Biblii

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święty Paweł urodził się między 5 a 10 r. n.e. Był Żydem, dlatego otrzymał imię Szaweł. Był jednak również obywatelem Rzymu, nosił więc łacińskie imię Paweł, którego używał jednak dopiero po nawróceniu na chrześcijaństwo.

Był to człowiek wykształcony, studiował Torę. Jako młody Żyd sympatyzował ze zwalczającą chrześcijan sektą faryzeuszy. Wiemy, że brał udział jako świadek w kamienowaniu św. Szczepana.

Na chrześcijaństwo nawrócił się podczas podróży do Damaszku. W Biblii opisana jest historia, w której pojawiła się przed nim świetlista postać przedstawiającą się jako Jezus. Od tej pory Paweł przyjął chrzest i posługiwał sie swoim rzymskim imieniem. Aktywnie zaczął też głosić naukę Chrystusa, nawracając wielu Żydów i pogan.

Św. Paweł podczas swoich trzech podróży odwiedził wiele miejsc. Udał się najpierw do Jerozolimy, gdzie poznał św. Piotra. Następnie głosił chrześcijaństwo na terenach starożytnej Grecji i dzisiejszej Turcji. Znamy jego listy apostolskie kierowane do Tesaloniczan, Koryntian, Efezjan. Wszędzie tam, gdzie się udawał wraz ze swoimi towarzyszami, przede wszystkim św. Barnabą, nauczał najpierw w miejscowej synagodze. W ten sposób wielu Żydów przechodziło na chrześcijaństwo....

Podobne wypracowania