Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czym jest dla Ciebie msza święta? Wypracowanie

Masza święta jest to szczególna chwila w życiu tygodniowym każdego chrześcijanina, ponieważ pozwala na bezpośrednie spotkanie z Bogiem i Chrystusem, co ma miejsce w gronie innych wierzących, czyli budujących Kościół Boży.

Dla mnie Msza św. to dla mnie czas najbardziej osobistego kontaktu z Chrystusem, które pełne jest duchowego skupienia i zastanowienia zarówno nad życiem doczesnym, jak i życiem wiecznym w Bogu.

Podczas Mszy św. podziękować mogę za wszystko, co dobre zsyła mi Pan oraz przeprosić w cichości ducha za wszystkie grzechy, którymi obraziłam Ojca oraz bliźniego. Modląc się wspólnie z innymi członkami zgromadzenia Kościelnego, ukazuję Bogu swą duszę.

Jest również chwila najważniejsza podczas tygodnia, dlatego że Jezus Chrystus zaprasza wszystkich wiernych, także mnie, do wspólnego stołu i spożycia uczty eucharystycznej. Jest to niezwykle podniosły czas, ponieważ mam możliwość wznoszenia się w świętości poprzez spożywanie Ciała Chrystusa, a tym samym ukazanie Bogu, jak ważny jest dla mnie Jego Syn, na którego pamiątkę śmierci i zmartwychwstania przyjmują Komunię św. 

Komunia święta jest prawdziwą ucztą dla duszy, bo zdaję sobie sprawę z tego, że dzięki niej wybieram...

Podobne wypracowania