Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wpływ globalizacji na turystykę - Globalizacja a turystyka. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Globalizacja to złożony, dynamicznie postępujący proces, który obejmuje wiele sfer ludzkiego życia – gospodarkę, politykę, kulturę, a także turystykę. Upowszechnienie i rozwój środków transportu i komunikacji oraz stosunkowo stabilna sytuacja polityczna powoduje, że współcześnie ruch turystyczny dociera prawie wszędzie. 

Globalizacja jest zjawiskiem skomplikowanym, a przez to także bardzo kontrowersyjnym – jej wpływ na turystykę jest bardzo wyraźny, należy jednak pamiętać, że prócz dobrych, niesie on także niekorzystne skutki.

Pozytywny wpływ globalizacji na turystykę przejawia się głównie w procesach będących wynikiem nasilenia ruchu turystycznego i zwiększeniu liczby odwiedzanych miejsc. Powoduje to oczywiście opłacalność rozwoju branży turystycznej, wzrost zatrudnienia nie tylko w miejscach noclegowych, ale też w całym zapleczu potrzebnym turystom (np. w gastronomii).

W związku z tak dynamicznym wzrostem liczby osób podróżujących w ostatnich latach, dla wielu krajów turystyka stanowi główne źródło utrzymania – jest tak np. w uboższych krajach nadmorskich, czy w Andorze, gdzie 75% wszystkich zatrudnionych pracuje w turystyce. Rozwój turystyki powoduje...

Podobne wypracowania