Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Międzynarodowa organizacja lotnictwa cywilnego - cele, zadania, opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ang. International Civil Aviation Organization - ICAO) - międzynarodowa organizacja zajmująca się rozwojem techniki i bezpieczną organizacją międzynarodowego transportu lotniczego. Jedna z wyspecjalizowanych organizacjidziałających w ramach ONZ. 

ICAO powstała na mocy konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym podpisanej w Chicago w 1944 r. Początkowo, działała jako Tymczasowa Organizacja Międzynarodowego Cywilnego (PICAO) i dopiero po ratyfikacji Konwencji, po 20 miesiącach, weszła w życie i rozpoczęła działalność 4 kwietnia 1947 r. Przez wzgląd na zaproszenie, jakie od Kanady dostała organizacja, jej siedzibą stał się Montreal.

Do zadań ICAO należy sprawowanie nadzoru nad przestrzeganiem przez wszystkie kraje członkowskie międzypaństwowych przepisów i różnych zasad, które regulują cywilny ruch lotniczy. Celem organizacji jest bowiem zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa w ruchu lotniczym. Prawo stosowane w ramach ICAO zawiera się w zbiorze 18 aneksów do Konwencji, a każdy z nich stanowi opis jednej konkretnej dziedziny z zakresu lotnictwa. Mówią one o konieczności doskonalenia umiejętności związanych z konstruowaniem i używaniem statków powietrznych wykorzystywanych...

Podobne wypracowania