Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sekty - Kościół Zjednoczenia/Sekta Moona - opis, charakterystyka, założenia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Sekty to jedno z najbardziej niebezpiecznych współcześnie zjawisk. Ich cechą charakterystyczną jest struktura oparta na pełnym podporządkowaniu i posłuszeństwie przewodnikowi ruchu. Często przy werbowaniu nowych członków przedstawiają się oni jako jedyne antidotum na bolączki i problemy codzienności, aczkolwiek „warstwa wewnętrzna” takich grup jest całkowicie sprzeczna w zestawieniu z powszechnymi deklaracjami. 

Członkowie sekt zostają całkowicie odizolowani od świata zewnętrznego, od rodziny, przyjaciół i społeczności, a także zatracają swój własny mechanizm zachowawczo-kontrolny. Należy także zaznaczyć, iż w przeważającej mierze działalność sekt opiera się na bezwzględnym dążeniu do zdobycia władzy lub pieniędzy.

Jedną z najbardziej niebezpiecznych sekt jest Kościół Zjednoczenia, zwany inaczej Sektą Moona czy Federacją Rodzin na rzecz Pokoju Światowego. Została ona założona około 1954 roku przez Koreańczyka, Sun Myung Moona. W Polsce pojawiła się w połowie lat siedemdziesiątych. Oficjalne zarejestrowanie Kościoła Zjednoczeniowego nastąpiło na początku 1990 roku jako Ruch pod Wezwaniem Ducha Świętego dla Zjednoczenia Chrześcijaństwa Światowego. 

Ideologia tej sekty zasadniczo nawiązuje do historii...

Podobne wypracowania