Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Benedykt XVI - Joseph Ratzinger - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Benedykt XVI to obecny papież, w latach 1977–2005 był kardynałem, 1981–2005 – prefektem Kongregacji Nauki Wiary oraz dziekanem Kolegium Kardynalskiego. 19 kwietnia 2005 roku został wybrany na papieża. Jest władcą Watykanu i głową Stolicy Apostolskiej. 

Benedykt oznacza błogosławiony – imię jest nawiązaniem do Benedykta XV, który dążył do pokoju na świecie w okresie I wojny światowej. 

Joseph Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 roku w Bawarii jako syn policjanta Ratzingera, pochodzącego z Południowego Tyrolu. Miał dwójkę rodzeństwa. Brat Georg został księdzem, a siostra Maria nigdy nie wyszła za mąż. W wieku 14 lat wstąpił do Hitlerjungend, lecz nie utożsamiał się nigdy z tą organizacją. Mając 16 lat rozpoczął przygotowania wojskowe w zakresie obrony przeciwlotniczej. Został powołany do programu Luftwaffenhelfer. Następnie został przeniesiony z oddziałem do Innsbrucka, a później do Gliching, gdzie służył na posterunku policji. 

Ratzinger otrzymał powołanie do Służby Pracy Rzeszy, oddelegowano go do węgierskiego obszaru z Austrią. Następnie został wcielony do Wermachtu, służył w pobliżu miasta Traunstein. Przed zakończeniem wojny, Ratzinger zdezerterował. Następnie opuścił miasto i udał się...

Podobne wypracowania