Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Najwyższa Prawda - organizacje terrorystyczne - charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Założycielem organizacji terrorystycznej o nazwie Najwyższa Prawda (jap. Aum Shinrikyo) był japoński uzdrowiciel Chizuo Matsumoto. Początkowo jego stowarzyszenie miało charakter szkoły jogi, dzięki której członkowie mogli regenerwać swoje organizmy. Po kilku latach Matsumoto doznał „objawienia” i przemianował się na Shoko Asahara. Zmienił się także zamysł całej organizacji. W 1987 roku nadał jej nową nazwę - Omu Shinrikyo. 

Stowarzyszenie nabrało cech typowej sekty. Asahara głosił pogląd jakoby wkrótce miał nastąpić koniec zdeprawowanego i pełnego zła współczesnego świata, a serię katastrof i klęsk przetrwają wyłącznie członkowie sekty, którzy stworzą nowy, rajski porządek na Ziemi. Wszelkie działania Najwyższej Prawdy miały na celu niwelowanie zła występującego w obecnej rzeczywistości. 

Nauki Asahary były połączeniem idei buddyzmu, chrześcijaństwa, taoizmu, hinduizmu oraz, co ciekawe, koncepcji zawartych w powieściach Asaaca Assimova. Wstępując do wspólnoty jej członkowie musieli wyzbyć się wszystkich dóbr materialnych i bezwzględnie poddać się woli Asahary. Jeśli któremuś z towarzyszy udowodniono zdradę zasad, wówczas z reguły karano go fizycznie bądź głodzono. W roku założenia...

Podobne wypracowania