Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Pontyfikat Jana Pawła II - znaczenie pontyfikatu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Znaczenie pontyfikatu Jana Pawła II jest doniosłe i przypada na okres przełomu między XX a XXI wiekiem. Pontyfikat Jana Pawła II przede wszystkim otworzył Kościół na dialog z innymi religiami, rozmowy ze światem i społecznościami. Uznaje się, iż przemiana Kościoła Katolickiego zaszła podczas Soboru Watykańskiego II. Trzeba jednak bardzo mocno zaznaczyć, iż papież Jan Paweł II miał w nim swój spory udział.

Jan Paweł II dążył do pogodzenia zwaśnionych stron religijnych w szczególności judaizmu i islamu. Zwracał uwagę na problemu trzeciego świata i głodującej Afryki. Jan Paweł II uczulił świat na problemy cywilizacyjne i gospodarcze. Wszystkie rozwiązanie proponował w sferze pokoju, sprawiedliwości i tolerancji. Odbywał bardzo wiele podróży do państw, które bardzo często były krajami ubogimi i zniszczonymi przez bezwzględną cywilizację. Na szczególną uwagę zasługują wykłady, które omawiał w encyklikach, homiliach i różnego rodzaju listach. Poruszał w nich problemy nie tylko materialne, ubóstwa czy głodu, bardzo wiele jego refleksji nacechowanych jest wspaniałą filozofią i miłością do człowieka.

Wpływ Jana Pawła II jest nieoceniony, niemalże w każdej sferze życie publicznego papież przejawiał swoją działalność...

Podobne wypracowania