Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Historia - strona 11

 • Atak Niemiec na ZSRR (1941 r.)

  Po równie błyskotliwych co błyskawicznych sukcesach Wermachtu w kampaniach na terenie Polski (wrzesień 1939 r.), Skandynawii (kwiecień 1940 r.) oraz Belgii, Holandii i Francji (maj, czerwiec 1940 r.) Hitler zdecydował się uderzyć na Związek Radziecki. Przeprowadzona w czerwcu 1941 r. zmasowana ofensywa przeciwko swojemu dotychczasowemu so... »

 • August Comte - biografia, życiorys

  August Comte urodził się 19 stycznia 1798 roku w Montpellier. Jest to miejscowość w południowo-wschodniej Francji. Mężczyzna marzył o studiach, dlatego rozpoczął naukę w Politechnicznej Szkole, która znajdowała się w Paryżu. Nie ukończył jednak studiów, ale przyczyny ich przerwania nie są znane szczegółowo. Kiedy na stałe z... »

 • August Comte - poglądy

  August Comte do dziś uważany jest za jednego z najwybitniejszych filozofów. Był on twórcą oraz głównym przedstawicielem filozofii pozytywistycznej. Jako osoba, która stworzyła ten nurt w filozofii, Comte pokusił się o napisanie ogromnego, sześciotomowego dzieła, w którym wyjaśniał jej zasady i rolę. Utwó... »

 • August II Mocny - biografia, życiorys

  August II Mocny urodził się dnia 12 maja 1670 roku w Dreźnie. Jego rodzicami byli Jan Jerzy III Wettyn i Anna Zofia Oldenburg. W roku 1693 poślubił Eberhardynę z Hohenzollernów. W tym czasie zasiadł na tronie Saksonii. Godność tę przejął po swoim zmarłym bracie – Janie Jerzym IV. Przyszły władca Polski przyjął chrzest dnia 2 czerwc... »

 • August II Mocny - panowanie, reformy, ocena

  August II Mocny (1770 - 1733) nie zapisał się w dziejach Polski nazbyt dobrze - jego rządy charakteryzował chaos i trwające kłótnie wewnątrz kraju, w których to król był jedną ze stron konfliktu. Sam August II Mocny był postacią dość barwną, lubił podróże, łowiectwo, biesiady, był przystojny oraz charakteryzował się z... »

 • August III Sas - biografia, życiorys

  August III Sas urodził się dnia 17 października 1696 roku w Dreźnie. Jego ojcem był August II, pochodzący z dynastii Wettynów. Matką przyszłego króla Polski była Krystyna Eberhardyna Baryeucka.W roku 1712 August przyjął chrzest w Bolonii. Wcześniej był wyznawcą luteranizmu – tak jak jego babka. Po przyjęciu wiary katolickiej,... »

 • August III Sas - panowanie

  August III Sas (1696 – 1763) w porównaniu ze swoim ojcem, nie przejawiał większych zdolności. O ile August II był wyrazistą i silną osobowością, mającą predyspozycje do przeprowadzenia reform, a tym samym wewnętrznego wzmocnienia Polski – gdyby tylko potrafił porozumieć się ze szlachtą, o tyle jego syn nie przejawiał chęci pol... »

 • August Zaleski - biografia, życiorys

  August Zaleski był polskim politykiem, dyplomatą, działaczem społecznym, pełnił także honorową funkcję Prezydenta Polski na Uchodźstwie i działał w masonerii.Augusta Zaleski urodził się w 1883 r. w Warszawie. Studia ukończył na uniwersytecie w Londynie (London School of Economics), a następnie podjął pracę w tym mieście – prowadził m.in. w... »

 • Auguste Renoir - biografia, życiorys

  Auguste Renoir był wybitnym przedstawicielem impresjonizmu. Urodził się w Limoges we Francji jako syn krawca Leonarda Renoir oraz szwaczki Marguerite Merlet. Miał sześcioro rodzeństwa. Jego pierwszym zawodem była praca w paryskiej fabryce porcelany. Oddawał się zajęciu zdobienia porcelanowych wyrobów przez pięć lat, do roku 1858, kiedy m... »

 • Augusto Pinochet - biografia, życiorys

  Chilijski dyktator urodził się w 1915 roku w Valparaiso. Od najmłodszych lat swoją przyszłość związał z wojskiem. W 1933 roku wstąpił do Szkoły Wojskowej w rodzinnym mieście. Po czteroletniej edukacji skończył szkołę ze stopniem alfereza (podchorążego). Po odbyciu służby najpierw w pułku piechoty w Concepcion, potem w pułku stacjonującym w Valpa... »